Податкова запитує. Що відповідати?
У цивілізованому світі будь-яке нововведення спричиняє або приведення в порядок деяких сфер життя держави, або помітне полегшення життєдіяльності громадянина. Можна сміливо стверджувати: це не про Україну. Так, новий податковий кодекс окреслив коло підстав для отримання інформації та документів від платників податків. Чим податківці і користуються, розсилаючи у міжперевірочний час інформаційні запити.
Отже, Ви отримали «лист щастя», як охрестили запити податкової українські підприємці. Найголовніше — перш ніж пити валер’янку і судорожно пхати в ксерокс документи, дуже уважно вивчіть запит. Якщо є можливість не відправляти інформацію, то чому б нею не скористатися? Податківці теж люди і можуть помилитися (вільно чи мимоволі). Виявивши, що запит містить помилки у формі або змісті, Вам доведеться вирішувати, що робити і що писати у відповіді? Але про це в наступній частині. А зараз шукаємо, де дали маху податківці.
Що має бути в запиті і як він має виглядати?
Запит повинен бути складений правильно, як за змістом, так і за формою. Підстави і процедура, дотримуватися яких повинні органи ДПС при подачі інформаційних запитів, врегульовані п. 73.3 ПКУ та Порядком № 1245. Тому прийміть пораду: знайдіть першоджерела, на які посилаються в запиті податківці, і перевірте як вони співвідноситися з викладеними вимогами.
Права
Насамперед, зверніть увагу — чи прописані норми, за якими податкова служба має повне право слати запити. Найчастіше, в листі можна зустріти посилання на пункт 20.1.6 ст. 20 ПК України. По ньому податкова служба має повне право абсолютно безоплатно отримувати від платника інформацію. Крім цього, податківці можуть зажадати довідки та копії документів за підписом платника (його посадової особи), і якщо є печатка, то скріплені нею. Крім того, податкова служба може зажадати інформацію, посилаючись і на інші норми — пп.20.1.23, пп.16.1.7, п. 39.14, пп. 72.1.1.3, пп. 20.1.3 і пп.16.1.5.
Підстави
У письмовому запиті податківці повинні обов’язково вказати одну з підстав п. 73.3 статті 73 ПК:
1) аналіз податкової інформації, яка отримана в установленому законом порядку, якщо виявлено факти, що вказують на порушення платником законодавства — податкового, валютного та іншого, але в будь-якому випадку тільки тих, дотримання яких контролюють органи ДПС;
2) у ході проведення перевірок необхідно визначити рівень звичайних цін на товари (роботи, послуги);
3) у податкових деклараціях, які надав платник, виявлено недостовірність даних;
4) на платника подана скарга за однією з двох причин: він не надав покупцю податкову накладну або неправильно її заповнив;
5) при проведенні зустрічної звірки. У цьому випадку, крім іншого, повинні бути вказані терміни, в які необхідно надати відомості і за який саме період;
6) в інших випадках, визначених ПКУ.
Зустрічаються випадки, коли в запиті відсутній конкретний пункт, який визначає підставу, вказану в запиті (прописаний всього лише пункт 73.3 статті 73). Тоді такий лист вважається неналежним чином оформленим, а значить, Ви цілком обгрунтовано можете відмовити в задоволенні запиту.
Переліки
Крім того, в отриманому листі обов’язково повинні бути два детальних списки:
— Перелік інформації, яку необхідно дізнатися інспектору;
— Перелік документів, здатних підтвердити запитувані дані (при необхідності).
Ця норма відображена в листі ДПСУ N 3060/0/141-12/А/10-1114/4341от 03.12.2012 р.
Форма запиту
Якщо звіривши всі посилання, підстави і пункти підстав, зазначені в листі, Ви не виявили розбіжностей з законом і порядком, переконайтеся, що запит за формою відповідає Порядку № 1245.
По-перше, запит Ви можете отримати поштою (з повідомленням), електронною поштою або під підпис з рук самого податківця. Ігнорування запитів, отриманих електронною поштою, загрожує позаплановими перевірками. Звичайний лист, без Вашого підпису про отримання, можна залишити без уваги.
По-друге, на інформаційному запиті повинна бути дата та вихідний номер.
По-третє, письмовий запит, оформлений на бланку, повинен в обов’язковому порядку містити вказівку посади відповідальної особи, яка підписала запит і його підпис. А також печатку. Інколи податківці її не ставлять. Можна сміливо відмовити в інформації, апелюючи п. 42.1. статті 42 ПК, де вказано: документи, спрямовані платникам податків контролюючим органом, повинні бути відповідним чином оформлені, підписані і завірені печаткою.

Продовження матеріалу — Ч.2