Законом «Про Державний бюджет України на 2013 рік» остаточно розставлено всі крапки над «і» щодо подальшої долі державних реєстраторів та галузі в цілому. Про те, що питання в загальному вирішене, писалось в матеріалі «Держреєстратор? Вища юридична освіта!». Але не було відповіді на найголовніше  питання — дата набрання чинності цих змін до законодавства.
Відповідь вже є. Дослівно цитата із Закону про держбюджет:

«8. Установити, що підпункти 1-47 та 8 пункту 28 розділу I Закону України від 16 жовтня 2012 року № 5461-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Міністерства юстиції України, Міністерства культури України, інших центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується через відповідних міністрів, а також Державного космічного агентства України» набирають чинності з 1 липня 2013 року.
Кабінету Міністрів України, органам місцевого самоврядування забезпечити проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців до 1 липня 2013 року відповідно у районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністраціях, виконавчих комітетах міських рад міст обласного значення та передачу цих повноважень з 1 липня 2013 року центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.«

Тобто, на прийом до реєстратора з 1 липня 2013 року необхідно буде іти в реєстраційну службу районного управління юстиції.

Вже зараз в деяких райдержадміністраціях виникли серйозні проблеми із самою посадою державного реєстратора, яка не передбачена в типовій структурі райдержадміністрацій, та не виділене фінансування на окремі відділи державної реєстрації. Тому кожний голова РДА як може, так і вирішує проблему забезпечення до 1 липня діяльності державного реєстратора та утримання посади.

І перед завершенням матеріалу — цікаві новини від партнерів проекту. В сети магазинов бытовой техники «Фокстрот. Техніка для дому» Вы можете купить качественные сушилки для овощей и фруктов, которые автоматизируют труд при заготовке продуктов и значительно сокрашают затраты времени на этот процесс. Все, что нужно – порезать фрукты и выложить их в лотки. Все остальное сделает автомат. Время сушки зависит от сырья и составляет от 6 часов до 3 суток.

А щодо піднятого в статті питання — є роз’яснення Укрдержреєстру

  Роз'яснення Укрдержреєстру про передачу функцій (81,0 KiB, 785 hits)

 проте щодо проблеми забезпечення діяльності реєстраторів до 1 липня 2013 року та процедури передачі (а це мільйони справ із сотнями мільйонів документів) в  листі нічого не сказано.