Перехідні положення Податкового Кодексу передбачають, що у 2012 році платники єдиного податку не несуть санкцій за порушення порядку розрахунку, правильності заповнення податкових декларацій, повноти сплати сум ЄП, неправильне заповнення Книги доходів (витрат). Але в нас дуже часто трапляється, що норми законодавства “підшліфовуються” в потрібному напрямку підзаконними актами, навіть простими листами – роз’ясненнями.

     Так сталось і у цьому випадку. Проаналізувавши вищевказані норми, Державна податкова служба України надала роз’яснення

  Лист ДПС України №21000/7/17-12/7 від 02.08.2012 року (31.5 KiB, 160 hits)

 в якому зроблено досить несподіваний висновок про застосування санкцій до платників ЄП за несвоєчасну сплату авансових внесків, квартальних платежів та несвоєчасне подання декларації. Тобто, на думку податківців, неповна сплата ЄП та несвоєчасна сплата ЄП – це різні види порушень.

     А якщо підприємець у встановлені терміни сплатив, наприклад, лише 10 грн. – це сплата “неповна” чи “несвоєчасна”? Кожна думаюча людина дасть лише одну відповідь – це сплата і “неповна”, і “несвоєчасна”. Але якщо за перше санкції відсутні, то за друге – прошу платити штраф! Цікаво, а яке рішення прийме суд?

     Для обгрунтування наводиться Ст. 300 Податкового Кодексу, де вказано, що платники ЄП несуть відповідальність за нарахування, своєчасність та повноту сплати ЄП, своєчасність подачі декларацій. Виходячи із цього, податківці повідомляють, що звільнення “єдинників” від відповідальності в 2012 році не поширюється на порушення щодо несвоєчасної оплати щомісячних внесків, квартальних платежів, неподання або порушення термінів подання податкової звітності.
І хоч трішки про приємне – компанія Київстар ввела нові (дуже вигідні) тарифи на безлімітний швидкісний Інтернет, якими варто скористатись.
     А щодо санкцій – дякуємо хоч, що не зачепили правильність заповнення Книги обліку доходів (витрат).